A savsziget szerverünkről átkerült az OldBlocks szerverünkre az eddig már jól ismert savsziget játékmód. A savsziget szerverünk pedig így bezárásra került. A szigetek nem kerültek át a savsziget szerverünkről az OldBlocks szerverre. Tehát akinek volt már savszigete a savsziget szerveren elölről kell majd kezdenie a szigetet.
1.17 frissítés
Minden szerverünk teljesen frissítésre került az 1.17-es verzióra. A szerverekre már csak ezzel a verzióval lehet csatlakozni. A world114 ezzel a frissítéssel kikerült az SFSurvival szerverről.
Az 1.17 rengeteg változást vezetett be szerver oldalon is, köszönhetően a Java 16-os verziójának megkövetelése miatt. A szerveren a pluginok 95%-a működik, de néhány plugin-ra még várjuk a frissítéseket.
Ez a frissítés nagyrészt a bányák frissítésével foglalkozott, de mivel 2 részre szedték így a hamarosan elérhető 1.17-es világban a túlélő szerveren csak néhány változtatás lesz majd bányákban.
Ebben a videóban megnézhetitek, hogy hol, és hogyan lehet megszerezni az összes új blokkot a játékban.
Az új verzión a MyPet ismételten nem működik. Nem tudjuk, hogy fogják-e ezt a plugint még frissíteni. De ha frissül mindenképpen visszakerül majd.
Tojásvadászat
Habár a Húsvét már elmúlt, de idén sem maradnak el a Húsvéti programok! Boldog nyuszit Mindenkinek!
Néhány napja már kereshetitek a Survival és Savsziget kezdőhelyen elrejtett, 60-60 darab húsvéti tojást!
Van, ami jól látható helyen van, van ami pedig.. hát nem.
A tojásra jobb klikkelni kell, úgy kapjátok meg a különböző ajándékokat. A tojások idén tokent és ládakulcsot rejtenek. Token-ből húsvéti sonkát tudtok vásárolni, a [/beváltó] SHOP-ban. (Tokent eventeken is tudtok szerezni.)
A Húsvéti ládához szükséges kulcsot keressétek a falusinál! [/warp beváltó]. A kulcsokat a [ /warp ládák ] teleport helyen tudjátok használni! A tojásokat 04.11, vasárnap estig tudjátok keresni. Az élvezhetőbb játék érdekében ne segítsetek egymásnak.
Ami még várható:
- Húsvéti kincskereső, kódkereső
- Húsvéti raktárvadászat
Jó keresgélést!
1.16.5 frissítés
A szervereink frissítésre kerültek az 1.16.5 verzióra. Az 1.16.5 2 nagyobb stabilitási problémát javított. A szerverekre jelenleg így az 1.16.4 és 1.16.5 verzióval is lehet csatlakozni.
Télapó
Ma hajnalban megérkezett a Télapó, segítőivel kihordta az ajándékokat a Survival és Savsziget szerveren!
Nagyon hálás volt a sütikért és a tejért, jövőre ismét visszatér, ám addig is elvonul az éves pihenőjére.
A TheOld - Crafters Staff csapata Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!
Legyetek jók, egyetek sok bejglit, Mi pedig várunk Titeket!
Staff csapat
A Staff csapat igyekszik több alkalommal is csapatépítő programokat szervezni, ahol valamivel közösen játszanak, közben a Discord szerverünkön beszélgetnek.
Ezúttal megpróbálták „kivinni a Minecraft-ot”, a cél a sárkány legyőzése volt. Mindenféle segítség nélkül. Ezt élőben követhettétek a YouTube-on!
A közel 4 órás live-ot itt tudjátok visszanézni:
Végül szofogado Staff tagunknak sikerült megszerezni az előrelépést, így ő nyert 3 000 OCD-t, minden további Staff pedig 1 000 OCD-t kapott!
Ha szeretnél egy jó csapat tagja lenni, akkor várunk Survival és Savsziget szerverünkre, Staff tagnak!
Itt tudsz jelentkezni: https://www.oldcrafters.net/tagfelvetel/
Téli dolgok
Ha még nem tettétek, bőven van időtök kérni a Télapótól ajándékot a Survival és Savsziget szerverünkön. Látogassátok meg! Javában zajlik a téli gyűjthető tárgy keresgélése a Survival szerverünk kezdőhelyvárosában.
Keressétek a mikulásfejeket, ott lesznek az igludarabok is. Beváltani a beváltó warpon tudjátok őket. A téli ládából pedig jó dolgokat tudtok pörgetni. Érdemes szerezni pár kulcsot hozzá!
Poma által bekerült egy izgalmas minigame-féle játék, a Bridge csapatjáték (ami a képen is látható), illetve egy extrahosszú, checkpoint-os parkour. Próbáljátok ki őket! [/event] Ezenkívül, tervben vannak még több új eventek, arénák is. A téli időszak alatt több újdonsággal is készültünk Nektek, amelyről itt olvashatjátok a posztot.
Téli időszak
Téli időszak a TheOld - Crafters szerverein!
Ahogy minden év decemberében, idén is több dologgal készülünk Nektek az év utolsó hónapjára!
A tavalyihoz hasonlóan, most is lehetőségetek van kinyitni az adventi kalendáriumot, december 24-ig, minden nap. Különböző értékes, hasznos dolgot szerezhettek! Jó móka, kár lenne kihagyni!
Naptárat a Survival és Savsziget szerveren tudtok lehívni.
Parancs: /adventinaptár
A Télapó már várja a kívánságaitokat. Kérjetek Tőle ajándékot, Ő pedig Szenteste előtt kézbesíti azt.
Parancs: /warp Télapó
A Login lobby is felöltötte téli kinézetét, repüljétek körbe a Mikulás gyárat. Továbbá, visszakerült a szerverek közötti privát üzenetküldés, ha a barátod fent van valamelyik szerveren, tudsz neki írni a szokásos módon üzenetet.
Várható még a Téli láda, gyűjthető tárgyakkal, limitált szettel, és sok event, Minigame aréna. Erről majd még posztolunk! Várunk Mindenkit ebben a hideg időszakban is!
1.16.4 frissítés
Az OldSpace szerverünk kivételével minden szerverünk teljesen frissítésre került az 1.16.4-es verzióra. A szerverekre, már csak ezzel a verzióra verzióval lehet fellépni.
Az 1.16.4-es verzió egy kisebb frissítés, ami pár hibajavítást tartalmaz illetve lehetőség van kliens oldalon is elrejteni mások chat üzenetét. Ehhez a P gombbal lehet megnyitni a beállítások menüt.
Új szervergépre váltottunk
Több mint egy év után, most ismét egy kicsivel erősebb szervergépre váltottunk. Továbbra is maradtunk az Intel processzornál, mivel egy magon a jelenleg kapható processzorok közül még mindig ezek tudják a legnagyobb teljesítményt.
Ezúttal viszont az Intel következő generációs processzorai közül arra a döntésre jutottunk, hogy számunkra bőven elég az intel Core i7-10700K összmagos teljesítménye is, ami egyébként kicsit erősebb az Intel Core i9-9900K-nál.
Minecraft-nál azonban továbbra is leginkább az egymagos teljesítmény befolyásolja a szerverek teljesítményét. Az új generációs i7-es processzor nagyjából 3,5%-al erősebb ilyen szempontból. Ehhez még hozzá jön az is, hogy most már a szervergép nem B-s hanem a komolyabb Z chipset-es alaplapra épül. Ami nagyjából még olyan 3% plusz teljesítményt jelenthet kb.
A processzoron kívül azonban más hardver elemekben jóval nagyobb a különbség. Jóval gyorsabb a memória, és sokkal megbízhatóbb NVMe SSD került az új szervergépbe. Ezek a hardverek viszont a szerverek állandó teljesítményét leginkább csak bizonyos szituációkban befolyásolják. Például ha valami több millió változást ment le az SSD-re az memóriából (Slimefun) az az előző gépen többször is már fagyást eredményezett. Valószínűleg ezekkel a jobb alkatrészekkel ilyen probléma nem igazán fordul majd elő.
Tehát összességeben 6,5% az a teljesítménynövekedés, ami a szerver minden folyamatára érvényes, és néhány nagyobb memória vagy SSD-vel kapcsolatos műveleteket mostantól sokkal jobban fog kezelni a szervergép.
Szerver hosting: https://jatekfizetes.hu/
