A szerverek áthelyezését megkezdtük. Ameddig a szervereket áthelyezzük csak a már áthelyezett vagy a még nem áthelyezett szerverek érhetőek el. Később várható egy bővebb összegző poszt erről.
A szervereink ismét elérhetőek
Beüzemeltük a szervereinket a régi szervergépünkön. Egyelőre sajnos nem tudni, hogy mikor lesz új szervergépünk. Illetve azt sem tudni mikor lesz pontosan az áthelyezés. Reméljük még a hétvége előtt, de addig is lehet játszani a szervereken.
A mentéshez képest az újabban vásárolt dolgok ára visszaadásra került OCD-ben.
Új erősebb szervergép Intel Core i9-9900K
A régi szervergépünk processzora (Intel Core i7-4790K) egy magon már mondhatni az 1.13-as frissítés óta sajnos nem volt már elég a játékhoz. Viszont most, hogy megnyílt az OldVillage, ami nagyon nagy népszerűségnek örvend így már a processzor összteljesítménye is kevés volt. Így elkezdtünk egy komolyabb szervergép után nézegetni, és találtunk is egyet egy Intel Core i9-9900K processzorral, ami az egyik legjobb a Minecraft-hoz.
A vgh.hu host-nak köszönhetően sikeresen tudtunk is váltani erre a szervergépre.
Az új szervergép processzora egy magon kb. 25%-kal erősebb, összteljesítményben pedig több mint 2x erősebb. Tehát a szerverek teljesítménye ezzel látványosan jobb.
Volt, aki kérdezte, hogy miért nem AMD Threadripper-es szervert választottunk. Azért, mert a Minecraft leginkább egy magon fut jól a Java miatt. A Threadripper vagy esetleg az Intel Xeon processzorok nagyon erősek általában összteljesítményben, de egy magon gyengék így sajnos a Minecraft (kivétel Bedrock Edition), és Minecraft szerver is ezeken elég rosszul fut.
A szervergépben a processzoron kívül még a RAM, és tárhely is újabb a régi szervergéphez képest. RAM-ból most már DDR4-es RAM-unk van, és összesen 64 GB lett a 32 GB helyett. Tárhelyből pedig a sima SSD helyett már NVME SSD van a gépben. Ezek is jelentősen hozzájárulnak a jobb szerverteljesítményhez.
Végül pedig köszönjük a támogatóknak, hogy támogatják a szervert, hiszen nélkülük ez nem valósulhatott volna meg. Mi pedig reméljük, hogy ez az új szervergép legalább 3-4 évig elég lesz, ahogy a régi is.
Megújult a Staff felvétel újra lehet jelentkezni!
Ismét elérhető a Survival, és Savsziget Segítő tagfelvételi űrlapjai!
A Tagfelvétel menete a következő:
Ha helyesen kitöltötted az űrlapot, akkor megkezdődik a próbaidő az adott szerveren. A próbaidő végén egy rövid, 10-15 perces Discord beszélgetésen kell részt venned.
Ha a próbaidőn, és a Discord beszélgetésen jól szerepelsz, bekerülsz a csapatban.
Jelentkezz és légy egy dinamikusan fejlődő csapat részese!
Javított memória hiba és 1.14.3 túlélő szerveren
A túlélő szerver már egy ideje frissült az 1.14.3-ra. Ez a verzió azonban nem oldotta meg az összes problémát. Mint rájöttünk még egy memória hiba is áll az akadások mögött.
Ma készítettünk egy memória képet a szerverről, amiből szerencsére ki is derült, hogy mi okozza ezt.
A hibát mint kiderült a MyPet okozta, amit már jelentettünk a fejlesztőnek. Ameddig ez a hiba nincs javítva addig a MyPet nem elérhető a szerveren.
A hiba javításának köszönhetően a túlélő szerver most már stabil állapotban van. Már nem szükségesek újraindítások sem, így akár egész nap lehet játszani a szerveren megszakítás nélkül. Aki arra várt, hogy stabil legyen a szerver most már nyugodtan jöhet játszani.
Ládarendező a szervereken
Ha te is lusta vagy elrendezni a ládáid tartalmát, akkor ez a frissítés Neked kedvez!
Menj bányászni, gyűjtögetni, szedj össze mindent, ami kell, otthon csak pakolj le a ládába, hordóba, shulkerdobozba, kapcsold be az elrendezést, és már kész is a szortírozás, válogatás!
Ennek segítségével a káoszból rend lesz, így átláthatóvá válik számodra, mi hol van!
A frissítés Survival és Savsziget szerverünkön is elérhető!
Parancs: /chestsort
Az automatikus ládarendezés a parancs bekapcsolásával lép életbe, addig, míg ki nem kapcsolod.
Köszönjük az ötletet Niccolettie-nek, és köszönjük a kivitelezést poma123-nak ismét csak!
Pinyátaparti a Túlélő szerveren
Minden 40. szavazat után megjelenik egy pinyáta a kezdőhelyen.
Ha megjelenik a pinyáta, mehet is a közös buli, öljétek meg a színesen villogó, zenélő, effektes lámát!
Köszönjük az ötletet Niccolettie-nek, és köszönjük a kivitelezést poma123-nak.
1.14.2-es verzió a túlélő szerveren és világ frissítés
Ebben az új verzióban rengeteg hiba került javításra. Azonban sajnos egyelőre a chunk betöltés még mindig nem az igazi. Egyelőre az egész világot nem frissítettük még így ez is chunk betöltésnél történik, ami szintén lassít rajta.
A világfrissítést 2019.05.29. 22:30-kor indítjuk el, és remélhetőleg reggelre így bőven végez majd vele a szerver.
Újra elérhető a túlélő szerverünk
A javítás sajnos a vártnál több ideig tartott, mivel a fejlesztőnek vizsgái voltak, de végül elkészült. Ezenkívül javításra került a szerver teljesítmény és levédés hibák is.
Az, hogy néha összeomlik a szerver sajnos egyelőre nincs javítva, mivel ez a játék hibája. Remélhetőleg ez az 1.14.2-ben javításra kerül ez is.
Kritikus hiba miatt a túlélő szerver a hiba javításáig nem elérhető
A túlélő szerveren a kreatív védelem plugin valamiért nem tölti be az adatbázisát, vagyis pontosabban próbálja betölteni de nem tudja órák után sem.
Ez egyébként óriási processzor használatot is eredményezett, amit a szerveren játszók sajnos akadás formájában tapasztalhattak. A hiba javításáig úgy döntöttünk a túlélő szerver egyelőre leállítjuk. A fejlesztő elvileg holnap ránéz a hibára, tehát remélhetőleg nem tart sokáig ez a kisebb leállás.
A jó hír viszont az, hogy enélkül a hiba nélkül látványosan jobban fog futni a szerver az 1.14.1-es verzióval is.
